Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Stredné Ponitrie - MAS - LEADER

Zahraniční študenti

Program EIP

V dňoch od 21.4 - 23.4.2010 sme v našom regióne hostili vzácnu návštevu. Boli to študenti Erazmus intenzívny program (EIP) : The role of agriculture in territorial identity and competitiveness of rural areas. Fakulta ekonomiky a manažmentu spolu s Fakultou európskych štúdií a regionálneho rozvoja
Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ako odborní garanti tohoto programu vytvorili 6 skupín zo študentov z celej EÚ ktorí prišli do Nitry na dva týždne. Po odborných prednáškach tieto skupiny rozdelili do širšieho regiónu okolo Nitry a jedna táto študentská skupina zložená zo šiestich
študentov a dvoch pedagógov zastupujúcich krajiny: Poľsko, Taliansko, Španielsko, Holandsko, Litvu a Slovinsko zavítala do nášho regiónu Stredné Ponitrie.
Ich úlohou bolo skúmať vplyv poľnohospodárskych podnikov a fariem na  zamestnanosť na vidieku, možnosti rozvoja vidieckého cestovného ruchu a úroveň rozvoja miestnej samosprávy vo vybraných obciach.
so starostkou v KolačnePrvý deň poobede sa stretli so starostkou Kolačna Ing. Petríkovou, ktorá im priblížila chod a fungovanie miestnej samosprávy.

Na druhý deň sme pre nich naplánovali návštevu oblatkárne Toma vo Veľkých Uherciach. Po návšteve oblatkárne sme sa stretli s generálnym riaditeľom Poľnohospodárskeho družstva podielníkov Veľké Uherce Ing. Korcom, ktorý im priblížil fungovanie celého poľnohospodárskeho družstva spolu s pridruženými výrobamy. Na poobedie tohoto dňa sme našich hostí zobrali do múzea v Brodzanoch, kde sa dozvedeli o histórií Brodzianskeho kaštiela.
Na záverpred kaštieľom vo Veľkých Uherciach dňa sme pre nich pripravili návštevu parku v kaštieli vo Veľkých Uherciach. Po prehliadke parku, keď sme už boli na odchode sme mali šťastie, keďže majiteľ kaštieľa pán Flavio Thonet nečakane pricestoval do Veľkých Uheriec práve v tento deň ráno a my sme sa s ním stretli.  Pán Thonet nám povedal krátko o histórií kaštieľa, o súčasnosti a o jeho plánoch do budúcna.

študenti so starostkou Ing. Randziakovou  V posledný deň počas doobedia sme navštívili obec Klátovú Novú Ves kde nás na obecnom úrade privítala starostka a zároveň predsedníčka Miestnej akčnej skupiny Stredné Ponitrie Ing. Iveta Randziakova, ktorá predstavila študentom a pedagógom časť Integrovanej stratégie rozvoja územia, ktorá je v súčasnosti na hodnotení na Ministerstve pôdohospodárstva. Študenti mali veľmi veľa otázok ohľadom nášho regiónu Stredné Ponitrie. Posledné miesto, ktoré v ten deň v našom regióne zahraniční študenti navštívili, bola farma v Klátovej Novej Vsi ktorá sa špecializuje na chov oviec. Študenti tu mali možnosť ochutnať čerstvú žincicu a niekoľko druhov ovčieho syra.

Z návštevy nášho regiónu Stredného Ponitria boli títo študenti veľmi nadšení a my veríme, že
to nebola ich posledná návšteva u nás.

                     


 

Zahraniční študenti u nás

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti


 
 
zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

podrobný kalendár


851682

Úvodná stránka