Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Stredné Ponitrie - MAS - LEADER

Zahraniční študenti

Program EIP

V dňoch od 21.4 - 23.4.2010 sme v našom regióne hostili vzácnu návštevu. Boli to študenti Erazmus intenzívny program (EIP) : The role of agriculture in territorial identity and competitiveness of rural areas. Fakulta ekonomiky a manažmentu spolu s Fakultou európskych štúdií a regionálneho rozvoja
Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ako odborní garanti tohoto programu vytvorili 6 skupín zo študentov z celej EÚ ktorí prišli do Nitry na dva týždne. Po odborných prednáškach tieto skupiny rozdelili do širšieho regiónu okolo Nitry a jedna táto študentská skupina zložená zo šiestich
študentov a dvoch pedagógov zastupujúcich krajiny: Poľsko, Taliansko, Španielsko, Holandsko, Litvu a Slovinsko zavítala do nášho regiónu Stredné Ponitrie.
Ich úlohou bolo skúmať vplyv poľnohospodárskych podnikov a fariem na  zamestnanosť na vidieku, možnosti rozvoja vidieckého cestovného ruchu a úroveň rozvoja miestnej samosprávy vo vybraných obciach.
Prvý deň poobede sa stretli so starostkou Kolačna Ing. Petríkovou, ktorá im priblížila chod a fungovanie miestnej samosprávy.

Na druhý deň sme pre nich naplánovali návštevu oblatkárne Toma vo Veľkých Uherciach. Po návšteve oblatkárne sme sa stretli s generálnym riaditeľom Poľnohospodárskeho družstva podielníkov Veľké Uherce Ing. Korcom, ktorý im priblížil fungovanie celého poľnohospodárskeho družstva spolu s pridruženými výrobamy. Na poobedie tohoto dňa sme našich hostí zobrali do múzea v Brodzanoch, kde sa dozvedeli o histórií Brodzianskeho kaštiela.
Na záver dňa sme pre nich pripravili návštevu parku v kaštieli vo Veľkých Uherciach. Po prehliadke parku, keď sme už boli na odchode sme mali šťastie, keďže majiteľ kaštieľa pán Flavio Thonet nečakane pricestoval do Veľkých Uheriec práve v tento deň ráno a my sme sa s ním stretli.  Pán Thonet nám povedal krátko o histórií kaštieľa, o súčasnosti a o jeho plánoch do budúcna.

V posledný deň počas doobedia sme navštívili obec Klátovú Novú Ves kde nás na obecnom úrade privítala starostka a zároveň predsedníčka Miestnej akčnej skupiny Stredné Ponitrie Ing. Iveta Randziakova, ktorá predstavila študentom a pedagógom časť Integrovanej stratégie rozvoja územia, ktorá je v súčasnosti na hodnotení na Ministerstve pôdohospodárstva. Študenti mali veľmi veľa otázok ohľadom nášho regiónu Stredné Ponitrie. Posledné miesto, ktoré v ten deň v našom regióne zahraniční študenti navštívili, bola farma v Klátovej Novej Vsi ktorá sa špecializuje na chov oviec. Študenti tu mali možnosť ochutnať čerstvú žincicu a niekoľko druhov ovčieho syra.

Z návštevy nášho regiónu Stredného Ponitria boli títo študenti veľmi nadšení a my veríme, že
to nebola ich posledná návšteva u nás.

                     


 

Zahraniční študenti u nás

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti


 
 
zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti

zahraniční študenti


 
Dávnu históriu nášho územia symbolizuje na portáli našej web stránky:

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár


1378569

Úvodná stránka